Zavřít X :

Regulace - Termostaty.cz

e-mail: obchod@podlahove-vytapeni.eu


Regulace - Termostaty.cz
Počet položek v košíku:
Cena celkem:0,00 Kč
Objednat

Bimetalový termostat – všeobecné informace

  1. Montáž

Prostorové termostaty, jsou navrženy k regulaci teploty v suchém a uzavřeném prostoru. Přípustná relativní vlhkost může být maximálně 95 % (bez srážení). Termostat doporučujeme montovat dle pokynu na obrázku.

  1. Elektrické zapojení

Zapojení musí provádět kvalifikovaná osoba. Vždy je nutné připojit napájecí napětí. Bez něj dochází k velkým teplotním výkyvům a k prodloužení spínacich cyklů. Správná doba cyklu je 5 - 6krát za hodinu.

  1. Ovládání termostatu

Při ručním ovládání je teplota sepnutí nižší než při automatickém. Správné přesnosti spínání je dosažena až po cca 1-2 hodinách provozu.

  1. Termická zpětná vazba

Než přejde toplo ze zdroje přes vzduch do termostatu, to určitou dobu trvá. Pokud se bimetal v termostatu neohřeje, nevypne zdroj tepla a tím dojde k překmitu teploty o několik stupňů nad požadovanou teplotu. Tomuto jevu se dá předejít tím, že se bimetal předehřeje malým odpůrkem. Po vypnutí odpůrek rychle schládne a termostat opět sepne. Dochází tak k častějšímu cilkování vypnuto, zapnuto a tím k přesnější regulaci teploty.

  1. Teplotní pokles - útlum

Stejně jako u termické zpětné vazby se k řízení poklesu teploty používá malý odpůrek umístěný v blízkosti bimetalu. Tento odpůtek nasimuluje vyšší teplotu, zpravidla o 5°C. Termostat tak vypína topení o 5°C dříve. Tato funkce se dá aktivovat buďto namuálně tlačítkem, nebo pomocí externích spínacích hodin. Používá se například k řízení nočního poklesu nebo k řízení teplotních ciklů během dne.

Obrázky montáž:

Montáž termostatu EberleUmístění termostatu 

 

Rychlý kontakt

Rychlá objednávka

volej 725 684 797

Rychlá rada

volej 725 684 795

Nejprodávanější

DST-30 - Digitální teploměr

Digitální teploměr se solárním napájením, rozsah -20/+80°C, čidlo 1m

Cena: 491 Kč (s DPH)

Regulace - Termostaty.cz - Czech Republic, e-mail: obchod@podlahove-vytapeni.eu
Provozováno CMS / Eshop (c)2018 Czechproduct.cz s.r.o. | podpora | mapa webu